Filtr wentylacji mechanicznej – akt.

Prawie rok trwało zamknięcie tego projektu, najpierw znalazłem odpowiedniego producenta który za rozsądne pieniądze sprzedaje filtry klasy F7 (czyli takie co realnie blokuje PM 2.5 i PM10). Następnie skrzynkę na filtr miałem robić sam, ale nie mogłem się zebrać. W sumie dobrze się stało bo robić do wentylacji coś z drewna … Tak skrzynkę też zrobili mi na zamówienie. Dobrze mieć dostęp do CADa 😉 Oczywiście wszystkie te rzeczy nie były by możliwe gdyby nie odpowiedni zapas mocy centrali wentylacyjnej. Po wciągnięciu wszystkiego na strych i podłączeniu, odbył się rozruch. Stary filtr jest widoczny na drugim zdjęciu, nowy na pierwszym. Zobaczymy na wiosnę jak to będzie wyglądać.

Docelowo w systemie wentylacji znajdzie się nowy panel pomiaru temperatury, tłumik akustyczni i może osprzęt do pomiaru stanu filtra. 

Aktualizacja 25.12
Pomiar temperatury zrobiony. Jak widać rekuperacja działa, czerpnia zasysa powietrze o temp. 2.1C a na dom leci ogrzane o temperaturze 12.4C. Z drugiej strony z domu wyciąga powietrze o temp. 22,8C a po przejściu przez wymiennik spada do 14.5C Można powiedzieć że 10C mamy w gratisie ogrzane 😉